- Nyisd meg a 7szindizajn_gimpsablon_lakasdekor.xcf nevű fájlt a GIMP-pel. Fájl/Megnyitás. (Az előző napi bejegyzésből töltheted le)
- Mentsd el más néven. Fájl/Mentés másként. Írd át a nevét úgy, hogy a kiterjesztése xcf maradjon.
- A Rétegek panelen válaszd a zászlók rétegét, kattints rá. Nyisd meg új rétegként a háttérpapírt: Fájl/Megnyitás rétegként
- A papír rétegéhez adj átlátszóságot. Jobb egérgombbal hívd le a helyi menüt, majd válaszd az Alfa csatorna hozzáadása menüpontot.
- A Rétegek panalen válaszd ki újra a zászló rétegét (vagosablon nevű réteg). Készíts kijelölést a formából. Jobb egérgomb/Alfa csatorna kijelöléssé alakítása:
- A Rétegek párbeszédablakban válaszd háttérpapír rétegét.
- Fordítsd meg a kijelölést. Kijelölés/Invertálás
- Vágd le felesleges részeket: Szerkesztés/Kivágás
- Az egyes betűket külön-külön szövegréteg tartalmazza. A szövegréteg abban különbözik az eddig megismert képrétegektől, hogy ez vektoros, azaz szerkeszthető a szöveg eszközzel. A szöveg eszközt is az eszköztárban találod meg. Beállítható a méret, szín és a betűtípus is. Egyelőre csak a betűket és azok színét módosítjuk, az ABC feliratot TÉL-re változtatjuk.
- Kattints rá az A betű rétegére a Rétegek panelen. Majd a kép ablakban kattints duplán a betűre, hogy kijelölje (sárga sáv jelzi a kijelölést)
- Írd át az A betűt T betűre.
- Az Eszköztárban az eszköztár beállításoknál kattints a színt jelző négyzetre. Húzással válassz egy tetszőleges színt. Ha fehéret szeretnél, akkor a jobb alsó sarokba kell húzni.
- Ugyanezeket ismételd meg a B és C betű rétegével is. Legyen belőlük É és L betű.
- Munka közben és a végén is mentheted a rétegeket tartalmazó új képet a Fájl/Mentés menüponttal.
- Ha befejezted jpg vagy pdf formátumba érdemes menteni.
- Mentéshez válaszd a Fálj/Exportálás másként menüpontot. Az elnevezés után .pdf kiterjesztést adj meg.
A PDF az Adobe Reader-rel könnyen megnyitható és nyomtatható.
Ha idekattintasz le is töltheted a nyomtatható útmutatót
Nézd meg a videót itt:
Bármilyen háttérpapírt használhatsz, nem csak azt ami a csomagban van. A lényeg, hogy megfelelő méretű legyen. 3600×3600 pixel 300 dpi kiváló. A betűket is tetszőlegesen színezheted, ha pedig már belejöttél a szövegréteg használatára, akár le is cserélheted a betűtípust másfélére, de betűk nélküli változatot is készíthetsz tetszőleges háttérpapírokból.
Sima irodai nyomtatópapírra, high resolution papírra esetleg dipa papírra (műszaki rajzlapra) is nyomtathatod az elkészült zászlókat. Vágd körbe. A jelölésnél hajts félbe és a félbehajtott papíron (a két lapon egyszerre) érdemes kivágni az alján a háromszöget, hogy pontosan illeszkedjen. Helyezd zsinegre őket, rendezd el, ragaszd össze a két oldalát. Ragasztáshoz egyszerű stiftes ragasztót használj