Ez egy rendhagyó (scrapbook) oldal, amely egy hibrid-hagyományos minialbum záróoldala volt egyébként eredetileg. Szeretem úgy összeállítani az ajándékba szánt fotókönyveket, albumokat, hogy a végére valami csattanó, vicces vagy megható összefoglaló kerüljön. Tehát lehetőség szerint valami, ami kivált valamilyen további hatást is a lapozgatás végén.
Ilyen képregényes formát biztosan soha nem választottam volna, ám az oldalon látható jelenet valóban megtörtént, s így történt, s talán a cica, ha beszélni tudna, tényleg ezt mondaná. S ez a történetben lévő humor adta a képregény formát.
Egyébként nem áll hozzám ez a műfaj, mert gyerekkoromban is szívesebben olvastam hosszú meséket. A kiadányszerkesztő tanfolyamon viszont volt egy ilyen gyakorlat is és akkor megtetszett.
A képet beneveztem a CEWE blogon a „Csinálj amit akarsz” kihívásra is. Az én feladványom ez lesz: „Készíts képregényt, használj hozzá illő stílust, betűkészleteket, alakíts át fotót hozzá.”
Ma került sorra 🙂
Ebben szeretnék most egy kis előzetes segítséget nyújtani
Aki fél a technikai résztől és emiatt nem mer belevágni, egy megnyugtató tény: fotóátalakítást nem én csináltam, nem is action vagy script amit alkalmaztam, hanem egy online fotóátalakító programot használtam, néhány kattintással elérhető ez a drasztikus változás a fotón. Az oldal neve: BeFunky.
Ha nem annyira szeretnél most újat tanulni és gyakorolni, túl sok időt rászánni, vagy kezdőként nem boldogulsz még az összetettebb műveletekkel, próbáld ki a fenti programot, nem fog csalódást okozni.
Ha viszont szívesen szánsz rá időt, íme néhány tutorial Photoshopra:
- Cewe blog: Képregény (ajándék kiegészítőkkel a végén)
- Cewe blog: Képregény újratöltve
- Creating a Professional Cartoon Effect from a Real Photograph
- Comic Book Effect in Photoshop
Photoshop Action-ök
Gimp leírások:
Fontos a stílus a képregények esetében. Az ilyen oldalakra nem illik a virág és egyebek, ez egyértelmű, háttérből is inkább a sima és nem a struktúrált, az árnyékok is elhagyhatók (A szín lehet fehér, vagy bármilyen más akár rikító vidám szín is) Fontos kellék még a szövegfelhő, amit a PS alakzatok használatával Te magad is elkészíthetsz, vagy ha más programot, pld GIMP-et használsz találsz ingyenes kellékeket is a neten:
Ecsetek:
- Comic action brushes
- Comic Baloons Brush set by My Shiny Boy
- Comic Baloons Brush set 2 by My Shiny Boy
S végül a betűtípus. Jó ha tudod, hogy a komoly szakemberek nagy ívben elkerülik a Comic Sans betűtípust. Kivéve ha képregényről, vagy gyerekeknek szóló, kötetlen, vidám témákról van szó. Ugyanis ehhez lett kitalálva. Szóval most szabad, sőt kifejezetten ajánlott is használni hasonló betűkészleteket.
Fontajánló következik: