Korábban egyáltalán nem tartottam magam kreatívnak. Eszembe sem jutott, hogy alkossak, vagy bármi hasonlóval foglalkozzak. Az, hogy megismerkedtem a digitális scrapbookkal mindent megváltoztatott: kinyílt a világnak ez a szeglete számomra, egyre több szépséggel, alkotással, stílussal, dizájn-nal kapcsolatos dolog kezdett érdekelni. És egyre kevésbé érdekelt, hogy meg kellene felelnem egy főképp magam által támasztott elvárásnak, hogy nem vagyok elég ügyes meg hasonlók, mert egyszerűen maga az ismeret megszerzése, hasznosítása akkora feltöltődés számomra, hogy a végeredmény már nem is annyira fontos.

A scrapbook elsősorban életünk, érzéseink, önmagunk személyiségének kifejezésére, emlékeink megőrzésére szolgál. Ám ha valaki már jó rég óta műveli, az élet többi területére is elkezdi alkalmazni.

Mások lakásában mindig is nagyon tetszettek a fotók a falon. Szeretem őket nézegetni, főleg ha régiek. Elvarázsolnak. Egyelőre a saját otthonomban még nem tudom elképzelni, viszont a csupasz falakat egyre unalmasabbnak találom. Lakásátalakítás miatt (mert nőnek a gyerekek és új szobára lett szükség) az íróasztalom a lépcső alá szorult, ami kicsit szűkösebb, sötétebb mint a régi, ablak előtti rész, viszont nagy előnye, hogy lett egy kis üres fal, amiben azonnal megláttam a lehetőséget.

Néhány régesrég vásárolt és feledésbe merült fehér képkeretből kiindulva  megálmodtam egy inspiráló mini galériát, természetesen saját magam által tervezett képekkel, inspiráló idézetekkel.

Remélve, hogy Te is kedvet kapsz ilyesmihez, megosztom, hogyan csináltam.

  1. Lemértem a rendelkezésre álló falfelületet
  2. A meglévő keretek körvonalait átmásoltam postai csomagolópapírra
  3. A kereteket elrendeztem a padlón úgy hogy az első pontban mért területet szépen, arányosan kitöltse
  4. Falfestéshez használt maszkolószalaggal a falra ragasztottam a kereteket modellező papírokat. Ez nagyon jó, mert könnyű áthelyezni, jól felragad a falra, ugyanakkor nem hagy nyomot
  5. Megterveztem a keretekbe szánt képeket, grafikákat (persze ez nem egy nap alatt történt)
  6. A képeket nyomtatás után a keretekbe helyeztem
  7. A szögek beütése még a papírokba történt. Ez azért is jó, mert nem a falat kell összerajzolni a jelöléshez, hanem a papírlapok közepére kimérem az akasztók helyét és arra rajzolom rá.
  8. És a végén felakasztom a képeket.

Ez az első művem és egyben a kedvencem. Összetett, 4 külön kis képből áll, amit több korábbi scrapbook oldalam részleteiből válogattam össze, ezeket ugyanis mindig sokáig őrizgetem réteges formában is, hogy újrahasznosítható legyen:

Az idézet Mark Twain-től, aki maga is scrapbookos volt:
„Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!”

4

Felhasznált készletek alkotói: Vinnie Pearce, Maya de Groot, Captivated Visions, Chelle’s Creations, Jopke, CreateWingsDesigns. Itt is írtam erről a képről.

Aztán ez, amit Te is le tudsz tölteni, kattints ide!

„Nem az a lényeg, hogy milyen világban élsz, hanem hogy milyen világ él benned.”
Popper Péter

20160406IMG_0174

Ezt azért, hogy emlékeztessen arra, hogy rendszeresen fényképezzek. És mert szeretem nagyon a krétatábla stílusú grafikákat. Nagyon egyszerűen összeállítható táblahátterek, táblakréta betűtípusok és különféle formájú grafikus ecsetek felhasználásával. Ha Te is szereted ezt a stílust, és kipróbálnád, ezt a bejegyzést érdemes elolvasnod.

2

Ezt pedig azért, hogy le is írjam a történeteket. Igyekszem. 🙂 Pár éve részt vettem Jessica Sprague poszter dizájn tanfolyamán, az alábbi kép ennek keretében készült.

1

Együtt:

5

Amint látszik jól megfér egymás mellett a retro, a romantikus művészi (festős,bélyegzős, maszatolós), a minimál és a táblakréta stílus. A titok a színválasztásban rejlik: három fő szín dominál: fekete-fehér-türkiz és van egy kis narancsvörös kiegészítőnek. Természeten ennél színesebb és eklektikusabb galériák is nagyon szuperek tudnak lenni, ha valaki a kevésbé visszafogottat kedveli. 🙂

A Színek és Szavak online digitális scrapbook tanfolyam, a szöveges részek formázásáról szól elsősorban. Itt különféle stílusú scrapbook oldalakat tervezünk, és a megszerzett tudást alkalmazva és begyakorolva Te is készíthetsz majd a fentihez hasonló képeket. A tanfolyam 2020 óta ingyenesen hozzáférhető. Kattints ide!

Ha még nem használtál semmilyen képszerkesztő programot kezdő online digitális scrapbook tanfolyamon megalapozhatod a tudásod! Most utoljára van rá lehetőség 2020. augusztus 23-ig! Csatlakozz itt!