Ma egy szokatlan freebie-t hoztam.
Kisfiam negyedikes és mostanában aktuális környezetismeretből náluk ez a témakör, amihez készítettem egy nyomtatható segédletet. Eredetileg csak privát használatra gondoltam, de mikor az egyik CEWE hívószóra feltöltöttem ezt a képet,
többen is érdeklődtek, így úgy döntöttem közzéteszem. És ha legközelebb hasonlót művelek akkor majd azt is 🙂
Grafikailag persze nem volt egy nagy dolog, a térképet nem én rajzoltam, hanem a Wikipédián használt Magyarország térképet alakítottam át azzal, hogy kivettem belőle a feliratokat, kitöltéseket, miután hiába keresgéltem megfelelően nyomtatható vaktérképet. (Ezt a műveletet már alapszintű digiscrap-képszerkesztés ismeretekkel is végre lehet hajtani, szóval ezért is érdemes elsajátítani a digitális scrapbookot. A kezdők számára létrehozott Facebook csoportban el is kezdheted :), és/vagy iratkozz fel hírlevélre)
Ha nem magáncélra készíted, akkor a szerzői jogokra is oda kell figyelni. Ez a térkép például megosztható és módosítható is a forrás megjelölésével, így jöhetett létre a mai blogbejegyzésem is. A szerzői jogokat a scrapbook dizájnerek általában a tou nevű file-ban tüntetik fel. A Wikipédián pedig le vannak írva a képek alatt.
A csomagban van egy vaktérkép, ezt lehet színezni, rajzolni vagy írni bele, ahogy tetszik. A megyék és megyeszékhelyek elnevezései A4-es oldalon kisebb és nagyobb méretekben memóriajátékhoz, párosításhoz, térképre való kirakáshoz lehet használni. Vastagabb lapra (pld műszaki rajzlap) célszerű nyomtatni, vagy utólag felragasztani kartonra a kártyákat. Nem fogsz túl sok tintát fogyasztani vele :