Tartalma:
- nyomtatható kép (pdf) 9×13 cm-es és A4-es méretben, valamint 4 db 9×13 cm-es kép egy A4-es oldalra elrendezve
- nyomtatható, vagy digitális scrapbook oldalra helyezhető kép (jpg) 9×13 és A4-es méretben
- formázható (psd) kép A4-es méretben. Ez két rétegből áll, fehér háttér előtt, átlátszó rétegként szerepel a szöveg
„Nem az a lényeg, hogy milyen világban élsz, hanem, hogy milyen világ él benned.” Popper Péter
A faldekor folytatásaként választottam a fenti idézetet, amit már korábban megformáztam egyszer, csak akkor szabad kézzel, Tina online Rajzmeditáció Kalligráfia tanfolyamának egyik gyakorlata alapján:
Az idézetek formázását (akár kézzel, akár digitális technikával dolgozunk) mindig azzal kezdjük, hogy kiválasztjuk a legfontosabb szavakat, amelyek tartalmilag és formailag is alkalmasak arra, hogy kiemeljük a többi közül (méretben, formában, díszítésben ezek a legfeltűnőbbek).
Ennél a szövegnél ez két szó: „lényeg” és ”benned”. A fennmaradó szavakat, sorokat e két szó köré csoportosítottam. A kézi és gépi verziónál is szabályos, tömbös, téglalap alakú elrendezést alkalmaztam, ami a retro tipográfiára is jellemző. Azoknál a soroknál, amelyek túl rövidek voltak, díszítőelemeket is bevetettem.
Az idézetformázás, annak ellenére, hogy az eredmény nem annyira látványos és nem is tűnik soknak, időigényes feladat, főleg eleinte. Ez a retro stílus annyiban egyszerűbb, hogy az idézetblokk formáján nem kell gondolkodni és a szimmetria is sokat segít, hiszen az üres tereket egyszerűen csak kitöltjük valamilyen dekorációval. A végeredmény pedig mindig kiegyensúlyozott és letisztult lesz. Betűtípusok közül a modern, nem túlságosan díszített, szabályos változatok alkalmasak leginkább.
Retro tipográfiáról több helyen olvashatsz a blogban, például itt és itt. Hasonló stílusú idézetet tölthetsz le innen.
Színes hétvégét kívánok!