A Régi Idők online digitális scrapbook tanfolyam egyik fő pillére az a gyorslap-csomag, amely segítségével Te magad is – kezdő képszerkesztőként – összeállíthatsz akár egy fotókönyvet is.
Két félét találsz találsz a csomagban. Díszesebbet, ebből összesen 12 db van. Itt a bemutatón csak 4 db van, de a többi is hasonlóan van kidolgozva
valamint egy egyszerű, dekoráció nélkülit, sok hellyel a fotók részére, összesen 7 db-ot
Valamennyi oldalterv párba rakható a másikkal, ugyanazt a hátteret használtam hozzájuk.
A gyorslapokat a lehető legkönnyebb használni. Ha már végignézted az ingyenes képeslap szerkesztő e-mail sorozatomat, akár már most elboldogulnál velük 🙂
Ha még nem, akkor meg fogod érteni, ha elolvasod mi is ez a gyorslap:
A gyorslap, azaz quickpage az eredeti angol elnevezése alapján, mindössze egyetlen rétegből áll. Ezek előre elrendezett, díszített oldalak, amelyhez csak a saját fotódra van szükséged.
Ezt a réteget képzeld el úgy, mint egy olyan fóliát, melyre festve van ott ahol a papírok és díszek láthatók. Ezeket a díszeket már nem lehet levenni, elmozdítani, viszont lehetőséget van még rátenni valamit vagy írni rá.
A képek helyén átlátszó a képzeletbeli „fóliánk”. A képet alá kell helyezni, hogy a keret befedje.
Ez így fog kinézni a képszerkesztő programban. Az átlátszóságot szürke négyzetháló jelzi:
Nem kell mást tenni, mint – új rétegként – egy fotót a fólia alá helyezni, arra a helyre ahol ez átlátszó. A fotó tájolására figyelj. Ez lehet álló vagy fekvő. Alkalmazkodni kell a kerethez:
De bizonyos esetekben lehetőséged van arra is, hogy fekvő fotó helyére illessz egy állót, ha a kép témája azt megengedi. Így:
Egyes gyorslapokon van elég hely hosszabb szövegek írására is. Ha megnézed, ezen a képen három féle szöveg szerepel három féle betűtípussal:
- címfelirat – a többinél nagyobb méretű betűtípussal
- kenyérszöveg hosszabb, olvasásra szánt tartalmi rész (a kiadványszerkesztésben kenyérszövegnek nevezzük, mert nyomdászok ezzel keresték a kenyerüket leginkább, hisz mindig ebből van a legtöbb 🙂 )
- címke vagy képcím – ami általában kisebb betűmérettel van formázva itt a képre nyomtatva szerepel, de lehet a kép alatt is
A tanfolyamon a szöveg formázásának titkaiba is bevezetlek:
Búcsúzóul mutatok még egy elkészített gyorslapot. Ez az egyik kedvencem:
Ha érdekelnek Régi Idők – online digitális scrapbook tanfolyam további részletei, kattints ide!