Képeslap – ajándék az óvónéniknek

Pénteken volt az oviban az évzáró. Bencét egész héten próbáltam rávenni, hogy rajzoljon valamit az ajándékhoz, de végül mindig csak én rajzolgattam, mert azt mondta, hogy én jobban tudok, ami mondjuk egyáltalán nem igaz. Nem tudtam meggyőzni.

Bár lehet hogy az óvónénik kétségek nélkül elhitték volna, hogy az általam rajzolt gyermek-dizájn tulipánok Bencétől származnak, az utolsó pillanatban kitaláltam, hogyan tudom kicselezni, hogy mégis legyen egy olyan ajándék, aminek elkészítésében ő is részt vett, tehát mégiscsak belekerüljön az alkotása.

Éjjel összeraktam egy kis apróságot. Kívül ez a gyönyörű scrapbookos papír díszíti.

 

Belül pedig egy rajz Bencétől és egy digitális scrapbook oldal.

Külön érdekesség még, hogy a fotó mágnespapírra van nyomtatva, így akár a hűtőszekrényen is lehet tartani.

Az évzárón a gyerekek fantasztikus műsort adtak elő. Idén a nagycsoportból 6 kisgyerek ballagott, az óvónénik tőlük külön ajándékot kaptak, méghozzá  igazi, kézzel készített albumokat (nem én csináltam!) Nagyon jó látni, hogy a scrapbook tényleg kezd elterjedni. 🙂

 

 

Ha most benéznél hozzám…

…láthatnád hogy elkészültek az első – kiküldésre váró – dvd-k a kezdő digitális scrapbook tanfolyamhoz:

A dvd-n ez a menü segít eligazodni a témák között:

…láthatnád hogy a virtuális tantermen az utolsó simításokat végzem 🙂

 Június 18-án kezdünk!

Ha Te is szeretnél csatlakozni várlak szeretettel! Részleteket a tanfolyamról ide kattintva találsz, felmerülő kérdéseidre pedig szívesen válaszolok ha hagysz egy hozzászólást e bejegyzés után.

Egy kezdő scrapbookos és az újrahasznosítás

Kezdő  scrapbookos koromban, amikor még nem mertem belevágni a gyönyörű, értékes papírokba, sokszor használtam kidobásra szánt holmikat az alkotáshoz. Bár ezek nem annyira szépek és nem is megbízhatóak sav és ligninmentesség szempontjából, azért mégiscsak jó volt velük foglalkozni, mert ilyenkor régi gyerekkori érzések töltenek el újra.

Ez a minialbum tejes kartonból és csipkeszalagból készült.

Nagyon sokszor használtam alapnak hullámkarton doboz papírját akrilfestékkel és pasztellkrétával színezve:

A következő oldal is így indult, itt a fotó kivételével minden hulladékanyagból készült: felesleges gombok, virágok a hajpántról, anyagmaradék, régi napló kulcsa:

Ennek a képnek az alapja egy ing csomagolásának kartonja, újságpapír, hullámkarton doboz, és egy  tortapapír van ráragasztva:

Ez utóbbi Vintage stílusú háttér készítésének leírását itt találod!

Scrapbookos ajándékok születésnapra

Scrapbookos technikák segítségével egyedi, személyes, fényképes születésnapi ajándékokat készíthetünk akár saját kezűleg is. Ehhez pedig nincs szükség különleges tehetségre, csupán lelkesedésre, türelemre és némi alapanyagra.

Leginkább hagyományos vagy hibrid albumokat szoktam készíteni ilyen alkalmakra. Ezek az albumoldalak az ajándékozott életének fontos és szép élményeit őrzik.

A hagyományos scrapbook esetén minden hozzávalót (papírok, díszítő elemek, album alap) készen vásárolunk és ezekből állítjuk össze az oldalakat. Maradék textil, csipke és egyéb apróságok is használhatók

további részletek itt

részletek itt

Hibrid albumoknál digitális scrapbook készletek elemeit is felhasználjuk és minden esetben dolgozunk előtte számítógéppel is. Megtervezzük az elrendezést, ehhez összegyűjtjük és átméretezzük az egyes hozzávalókat (papírokat, díszítő elemeket), majd kinyomtatjuk. Nyomtatni lehet akvarellpapírra, fotókartonra, vászonra, műszaki rajzlapra. Ezután következik a vágás-ragasztás. Kész digitális oldalak is felragaszthatók hagyományos albumalapra. A digitális és hagyományos technika ötvözetét hívjuk hibridnek.

Ennél az albumnál a borítón hagyományos scrapbookhoz gyártott díszítőelemeket használtam fel. Az album lapjain pedig kinyomtatott digitális oldalak kaptak helyet.

részletesen itt

Ennél az albumnál elsősorban saját digitális készleteimet használtam fel akvarellpapírra nyomtatva:

további részletek itt

Retró hangulatú fotók

A múlt héten mutattam unokaöcséim születésnapi oldalát. Ehhez a Retro Birthday készletet használtam. Bár továbbra is a fő irányom a letisztultság, a készleteimben sokszor vannak jelen retrós vonások, például az apró mintás papírok. Ezúttal a színeket is ehhez a korszakhoz igazítottam.

A fent említett oldalon persze egy egészen friss fotó szerepel, de egy picikét alakítottam rajta.

Találtam egy nagyon egyszerű és rövid leírást arról, hogyan színezzük retrósra a fényképünket. (ide kattinva Te is megnézheted, tényleg nagyon egyszerű)

Ami a lényeg benne, hogy két szín ki van emelve: piros és zöld. Mindkettő igen élénk szín.

Ugye ismerős mindenkinek a 80-as években készült amatőr színes fotókról ez a piros túlsúly? Én ezeket mindig korrigálni szoktam, amennyire csak lehet, ezúttal viszont kíváncsiságból kipróbáltam milyen lenne egy mai fotó ebben a hangulatban.

Íme az eredmény, mely kb 5 perc alatt elérhető:

Kicsit túlzásba vittem ezért tovább kísérletezem. Az eredeti rétegre (fenti képen a felső fotó), ráhúztam a retro effektest (fenti képen lent) és a felső blendingjét (fedési mód) megváltoztattam. Így egy fokkal természetesebb, de azért a megszokottól különböző képet kaptam: